Jak podat
přihlášku?
Základní umělecká škola Židlochovice

příspěvková organizace Jihomoravského kraje

NOVINKY

ZUŠ Open

ZUŠ Open je celostátní festival základních uměleckých škol, které se v období 21.5. - 4.6.2023 prezentují ve veřejném prostoru. Naše zuška se prezentuje hudebně a tanečně. 

Hudební akce:  Absolventský koncert v Kapli sv. Kříže na židlochovickém zámku dne 25.5.2023, Koncert pro Hrušovany, v novém sále Sokec v Hrušovanech u Brna dne 31.5.2023.

Hudebně taneční akce v rámci rajhradských babských hodů dne  27.5.2023

Taneční akce: Setkání mezi městy v brněnském divadle Barka také 27.5.2023

Publikováno 25.5.2023

Soutěže - doplnění a blahopřání

Soutěž žáků Základních uměleckých škol pro muzikanty z naší ZUŠky skončila úspěšně.

V krajském kole komorní hry smyčců v Hodoníně získalo Barokní trio Incontro 2. cenu - hrály Michaela Oprchalová (housle), Adéla Drlíková (housle), Kristýna Vahalová (klavír). Děvčata připravila paní učitelka Mgr. Hana Nováková. 

Žesťové kvinteto pana učitele MgA. Davida Křížka získalo v ústředním kole v Liberci 2. cenu. Chlapci hráli v těžké konkurenci souborů z celé republiky a vedli si velmi dobře. Jsou to: Pavel Oprchal (trubka), Štěpán Blumajer (trubka), Jan Hasoň (pozoun), Štěpán Sedlák (tenor) a Vojtěch Otýpka (tuba). 

Žákům i pedagogům srdečně gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy!

Publikováno 26.4.2023

Opět soutěžíme

Máme za sebou školní a okresní kola soutěže žáků Základních uměleckých škol, a jedno krajské kolo. Letos soutěžíme v komorní hře dechových nástrojů dřevěných a žesťových, v komorní hře smyčcových nástrojů a ve hře na akordeon. Výsledky snažení žáků i učitelů jsou moc pěkné, opravdu nám dělají radost. 

V okresním kole souborů dřevěných dechových nástrojů v Oslavanech získalo 2. cenu klarinetové kvarteto ze třídy pana učitele Jiřího Brady (Mikuláš Hornoch, Adéla Guňková, Timotej Klang, Klára Rohanová).

Akordeonista Štěpán Kelbl (p. uč. Radek Krčál) si z okresního kola v Tišnově odnesl 1. cenu a postup do krajského kola jako náhradník.

V Zastávce u Brna získaly oba naše žesťové soubory 1. cenu a postup do krajského kola. Toto proběhlo 10. března na ZUŠ V. Kaprálové v Brně a výsledek je - žesťové duo má 2. cenu a žesťové kvinteto 1. cenu a postup do ústředního kola. Duo je ze třídy paní učitelky MgA. Kristýny Ratajové a hraje ve složení: Adam Hula - trubka, Lukáš Kulhánek - lesní roh. Kvinteto vede pan učitel MgA. David Křížek, kluci hrají v tomto obsazení: Pavel Oprchal - trubka, Štěpán Blumajer - trubka, Jan Hasoň - pozoun, Štěpán Sedlák - tenor, Vojtěch Otýpka - tuba.

A ještě smyčcová soutěž - naše Barokní trio Incontro bude 29. března soutěžit v krajském kole v Hodoníně. Trio připravila paní učitelka Mgr. Hana Nováková, tvoří jej houslistky Michaela Oprchalová a Adéla Drlíková, a klavíristka Kristýna Vahalová. 

Všem úspěšným žákům a jejich učitelům patří velký dík a srdečná gratulace! Postupujícím do dalších kol přejeme odvahu, invenci a radost ze hry.

Publikováno 13.3.2023

Budeme hrát na plese

Pojďte s námi na ples. K tanci i poslechu budou hrát naši žáci současní i minulí. A kontrolní otázka: Objevíte v některé kapele také našeho pana učitele? 

Ples pořádá dechová hudba Blučiňáci a koná se v sobotu 25.března, od 19:30 v Lidovém domě v Blučině. 

Publikováno 1.3.2023

"Toto letí"

Začali jsme druhé pololetí školního roku. Nyní je ten čas, kdy je na pořadu intenzivní příprava na okresní kola soutěží. Naše žáky vyšleme do soutěže v komorní hře dechových a smyčcových nástrojů a hře na akordeon. 

Publikováno 16.2.2023